Jesteś tutaj 178445 osobą.

Użytkowników online 1

Losowa Fotografia Kolno

[A][B][C][D][E][F][G][H][I][J][K][L][M][N][O][P][R][S][T][U][W][Z]

Ilość moich ulubionych cytatów/wierszy w bazie: 103
wyrażenie:

Losowe cytaty:

Bo koty są dobre na wszystko.
Na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą – gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t - Twój przyjaciel malutki
otuli Cię ciepłym mruczeniem.

Franciszek Klimek

Zawsze jest coś, o czym muszę ci niezwłocznie donieść Vincencie. Zawsze coś ważnego: niuans, gest, dźwięk, wspomnienie, widok, anonimowa tablica nagrobna z czarnej stali na miejskim cmentarzu, klucz ptaków na niebie widziany z okna gospody Hansy'ego, jedzący obiad mężczyzna i jego ograniczony umysłowo syn, którym przyglądaliśmy się tego dnia, zapach pocałunku, miłosne westchnienie, pot na twoich dłoniach, łzy na moich policzkach, aromat kawy unoszący się w cukierni "AIDA", ten białoszary oddech w zimowy wieczór. Zawsze jest coś ważnego, o czym natychmiast muszę ci powiedzieć. Bo jesteś niezbędny, bo jesteś mój, bo rozumiesz - bo tchnąłeś w moje życie nowe życie. Jest tak wiele przyczyn. dziękuję Bogu za Ciebie...

Jonathan Carroll

Przed każdym dobrym uczuciem człowieka trzeba klękać jak przed świętością, jak przed gwiazdą. Ochraniać, nieść jak światło, a jeśli jest tego chociaż iskierka, to dmuchać aż do utraty tchu. (…) Klękać - powiedział - klękać. Życie nie daje żadnych gwarancji na przyszłość. Każdemu, który mówi: “Zostaw to, za parę lat przyjdzie co innego”, powinno się pluć w gębę. Co przyjdzie? Kiedy przyjdzie? Każde szczęście przychodzi złą drogą.

Marek Hłasko

Ktoś kto cię ugryzł, przypomniał ci, że i ty posiadasz zęby.
(przysłowie Milczące Psy)

Waldemar Łysiak

Z punktu widzenia psa człowiek służy do rzucania patyczka.

Brian Lumley

Czasami wydaje mi się, że Ty i ja byliśmy jak dwoje rozkapryszonych dzieci, które roztrwoniły wszystko co mają i stoją teraz biedne, zgorzkniałe i złe. Na pewno popełniliśmy jakiś błąd, ale nie było nikogo, kto mógłby nam powiedzieć, co to był za błąd.

Ingmar Bergman
 
© 2006-2018 Marcin Wolanowski, Kolno